smartwatch

Tamagotchi w nowej odsłonie!

Jajka z wirtualnymi zwierzątkami miały swoją premierę prawie dwie dekady temu, bo w 1996 roku. W tamtym okresie była to najpopularniejsza zabawka na całym świecie. Japońska firma produkująca ten gadżet postanowiła powtórzyć sukces z lat 90. i wypuściła na rynek Tamagotchi Smart.

Zabawka lat 90.

Pierwsze tamagotchi miało kształt jajka. Gra polegała na utrzymaniu przy życiu wirtualnego zwierzątka. Trzeba było je karmić kilka razy dziennie, myć oraz sprzątać po nim. Po jakim czasie zwierzątko dorastało i tym samym przyjmowało inną formę.

W Polsce gadżet ten już dawno stracił popularność z lat 90. Jednak na świecie, a szczególnie w Japonii, dzieci bawią się elektroniczną zabawką do dzisiaj. Tamagotchi doczekało się w tym czasie wielu reedycji oraz rozbudowy swoich funkcji. Współczesne zabawki firmy Bandai to już nie tylko zwykła opieka nad zwierzakiem.

Przede wszystkim w japońskim jajku nie ma już słodkich piesków i kotków, tylko wymyślne postacie o różnych temperamentach i charakterach. Ponadto oprócz karmienia i sprzątania, nowe tamagotchi pozwala na uczenie stwora nowych umiejętności, łączenie postaci w pary lub zakupy.

Tamagotchi Smart – czym się wyróżnia?

Opieka nad wirtualnym zwierzątkiem nie jest nowością dla współczesnych dzieciaków. Mnóstwo jest przecież aplikacji na smartfony i tablety, w których mogą opiekować się jakąś postacią. Dlaczego więc japońska firma Bandai zdecydowała się na kolejną odsłonę popularnego Tamagotchi? Przede wszystkim chodzi o połączenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych ze stylem i tradycją znaną starszemu pokoleniu.

Przede wszystkim forma zabawki ma zapobiec rzuceniu jej przez dzieci w kąt, tak jak działo się to z jajkami. Przez to, że Tamagotchi ma formę smartwatcha, będzie ciągle z dzieckiem. Ponadto Bandai wyposażył swój nowy gadżet nie tylko w sterowanie dotykowe, lecz także głosowe. Postać ma się budzić w momencie, gdy usłyszy głos swojego właściciela.

Oczywiście zabawka pozwoli także na sprawdzenie godziny, odczytanie i wysłanie wiadomości, policzy nasze kroki oraz posłuchamy dzięki niej muzyki.

Nowe Tamagotchi Smart ma się pojawić w japońskich sklepach już pod koniec listopada 2021 roku.