Xiaomi 12 – premiera jeszcze w tym roku

Czołowi producenci smartfonów nie zwalniają tempa nawet pod koniec roku. Do takich z pewnością zalicza się chińska firma Xiaomi. Już pod koniec grudnia tego roku ma mieć swoje miejsce premiera modelu 12 tego producenta!

Xiaoimi 12 – specyfikacja nowego modelu

Model należy do flagowej serii tego producenta. Dlaczego więc nie nazywa się M 12? Otóż chińska firma zrezygnowała z nazwy „Mi”. Marka wyrobiła się tak bardzo na światowym rynku, że nie musi stosować już wymyślnych nazw swoich urządzeń. Wystarczy Xiaomi 12.

Xiaomi 12 wyposażony w najnowszy procesor

Model ten ma być wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen1. Będzie to więc najbardziej technologicznie zaawansowany smartfon tego chińskiego producenta. Pamięć RAM Xiaomi 12 ma sięgać aż 12 GB i to w najnowszym standardzie LPDDR5X RAM. Ponadto w modelu podstawowym możemy liczyć na dużą pamięć wewnętrzną. Mianowicie ma to być minimum 256 GB.

Wyświetlacz od Samsunga

Na uwagę zasługuje także wyświetlacz tego nowego smartfona. Będzie to bowiem solidny wyświetlacza z matrycą AMOLED LTPO E5 od konkurencyjnej firmy, czyli Samsunga. Ekran tego flagowca ma mieć 6.28 cala i rozdzielczość Full HD+ (2400 x 1080). Ponadto jego odświeżanie ma sięgać poziomu 120 Hz.

Xiaomi 12 – aparat i bateria

Xiaomi wyposażyło podobno model 12 w tylny aparat o rozdzielczości 50 Mpix. Dodatkowo ma on mieć dwa czujniki. Jeden o szerokim kącie, a drugi peryskopie, również 50 – megapikselowe.

Warto wspomnieć także o ładowaniu nowego smartfona. Wcześniejszy model o numerze 11 ładował się w technologii HyperCharge. Dzięki niej smartfon można naładować do pełna w zaledwie kilka minut. Wszystko wskazuje na to, że kolejny model będzie działał w tej samej technologii.

Kiedy premiera nowego chińskiego smartfona?

Pierwsze informacje mówiły, że premiera podstawowego modelu Xiaomi 12 będzie miała miejsce około połowy grudnia. Jednak w świecie nowinek technologicznych słychać spekulację, że zostanie ona nieco przełożona w czasie. Nie mamy się jednak o co martwić. Najnowszy model chińskiego smartfona ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w grudniu, a konkretnie 28.