Digital art – czy warto studiować grafikę cyfrową? 

Coraz więcej sfer życia codziennego przenosi się do sieci. Tam dostępny jest w cyfrowej formie, która jest na wyciągnięcie ręki dla milionów użytkowników. Także grafika cyfrowa jest dziś traktowana nieco inaczej, będąc przyszłościową perspektywą zawodową dla absolwentów studiów kierunkowych. Czy warto zdecydować się na studia graficzne?

Zawód, w którym dominują ilustracje

Grafika cyfrowa to kierunek, który zyskuje ogromne zainteresowanie absolwentów szkół średnich. O popularności kierunku świadczy nie tylko fakt, że doskonale wpisuje się we współczesne ramy zawodowe, ale jest postrzegany jako przyszłościowy i dający wiele możliwości rozwoju. grafika 2d studia, znane także pod nazwą digital art, stworzono z myślą o osobach, które wiążą swoją przyszłość z projektowaniem graficznym w szerokim znaczeniu tego słowa.

Opanowanie wiedzy z zakresu studiów I stopnia pozwoli wkroczyć w sferę zawodową pewnym krokiem, ze znajomością obsługi kluczowego oprogramowania i solidnym zapleczem praktycznym. Jeśli jest miejsce, w którym kadra doskonale przygotowuje słuchaczy do nadchodzących wyzwań zawodowych, jest nim z pewnością Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

Studia grafika 2d – dlaczego warto?

Jednym z atutów tej ścieżki edukacji jest jej unikalność. Współczesny program dostępny jest dla studentów Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie i dedykowany w szczególności miłośnikom gier. Po zaliczeniu studiów I stopnia absolwent może zająć się projektowaniem graficznym, celując w branżę gier jako grafik zajmujący się tworzeniem ilustracji cyfrowych.

Grafika 2d studia to kierunek bogaty w zajęcia praktyczne. Studenci będą realizować warsztaty w takich miejscach jak muzea i obiekty historyczne, co pozwolić dokładnie odzwierciedlić swoje umiejętności podczas tworzenia scenografii, broni i kostiumów w grach. Ponadto studenci opanują kursy, dzięki którym staną się pełnoprawnymi artystami cyfrowymi. W programie studiów znajdują się kursy o nazwie Projektowanie postaci, a także Kompozycja i budowa sceny.

Plan zajęć

Studenci kierunku WSE skupią się przede wszystkim na wykładach, dzięki którym dokładnie zaznajomią się ze specyfiką zawodu grafika. Wśród kadry profesorskiej znajdują się zawodowcy znani z branży gamingowej oraz ilustracji. W harmonogramie studiów znajdą się także warsztaty, podczas których pedagodzy przedstawią tricki zwiększające efektywność pracy w Photoshopie. Studenci opanują również podstawy animacji, a także sztukę tworzenia infografik i wykresów.

Perspektywy zawodowe

Celem studiów grafika 2d jest wszechstronne przygotowanie studentów do przyszłych wyzwań zawodowych w taki sposób, aby absolwent sprawnie odnalazł się na każdym stanowisku pracy. Ofert zawodowych nie brakuje – absolwenci studiów I stopnia znajdą zatrudnienie w studiach animacji i agencjach reklamowych, studiach gier i agencjach multimedialnych, a także w wydawnictwach publikacji ilustrowanych. Absolwenci mogą również zdecydować się na realizowanie zawodowych ambicji w formie freelancingu, prowadząc własną działalność i działając pod szyldem marki osobistej.