Dlaczego warto wynająć skaner wewnątrzustny?

Profesjonalne gabinety dentystyczne najczęściej bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest użycie nowoczesnych technologii w procesie leczenia pacjentów. Technologie te sporo ułatwiają, sprawiają, że diagnostyka jest pełniejsza, a samo leczenie może przebiegać szybciej i może być na znacznie wyższym poziomie. Dlatego też warto wiedzieć o możliwości wynajmu skanera wewnątrzustnego w ramach programu CEREClab, co jest przedsięwzięciem, które nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami dla samego gabinetu. Skaner wewnątrzustny jest połączony z cyfrowym laboratorium. Dlaczego warto skorzystać z takiej możliwości i jakie jest praktyczne zastosowanie takiego skanera?

Szerokie zastosowanie skanera

Skaner wewnątrzustny wykorzystuje technologię CAD/CAM. Więcej informacji na temat możliwości wynajmu tego urządzenia można znaleźć bezpośrednio na stronie- https://cereclab.pl/wynajmij-skaner-wewnatrzustny Dodatkowo warto wiedzieć o tym, że:

  • Skaner pozwala na szybką i bardzo dokładną diagnostykę wszystkiego, co dzieje się w jamie ustnej pacjenta. W szczególności przyda się w przypadku zaawansowanego i wieloetapowego leczenia, a także chociażby w przypadku pobierania tradycyjnego wycisku. Dzięki wykonywaniu skanowania można całkowicie wyeliminować takie problemy jak możliwe przeciągnięcie, skurcz mas czy ich nacisk na tkanki. Tym samym można tego typu zadania wykonywać znacznie bardziej profesjonalnie, co jest również korzystne dla pacjenta.
  • Dzięki stosowaniu skanera można wyeliminować konieczność zakupu mas oraz wszelkich przyborów wyciskowych, co również stanowi sporą zaletę dla gabinetu dentystycznego.

W jaki sposób wygląda obsługa skanera?

Wiele gabinetów dentystycznych mogło do tej pory jeszcze w ogóle nie mieć styczności z tego typu urządzeniami. Nie należy się jednak ich obawiać.

Skaner jest nowoczesnym urządzeniem, którego obsługi można nauczyć się dzięki bezpłatnemu szkoleniu, jakie jest przeprowadzane jeszcze zanim urządzenie trafi do gabinetu. Jest to szkolenie praktyczne i jest naprawdę bardzo przydatne. Pozwala opanować działanie zarówno urządzenia, jak i całego systemu CAD/CAM. Szkolenie obejmuje także naukę współpracy z laboratorium online. Cały program stworzony jest po to, aby umożliwić gabinetom dentystycznym rozwijanie się poprzez korzystanie z nowoczesnych technologii diagnostycznych. Po pierwszym kwartale współpracy można zadecydować o tym, czy zostawić skaner w ramach współpracy najmu urządzenia czy go zwrócić. Jest więc czas na przetestowanie urządzenia oraz podjęcie decyzji, czy chcemy je użytkować dłużej.