Diablo 4

Diablo 4 – najnowsze informacje

Diablo 4 jest kolejną odsłoną kultowej już gry od Blizzard Entertainment. Fani gry nie mogą się już doczekać premiery kolejnej części serii. Premiera była bowiem zaplanowana na rok 2020. Światowa pandemia jednak pokrzyżowała plany studia.

Diablo 4 – studio wypuściło nowy gameplay

Blizzard wypuściło właśnie nowego bloga, w którym możemy zobaczyć między innymi nowy gameplay Diablo 4. Jest to efekt wewnętrznych testów gry. Filmik ma 10 minut i możemy w nim zobaczyć aż cztery klasy postaci. Są nimi:

  • czarodziejka – stawiająca na walkę dystansową. Jej bronią jest magia trzech żywiołów: ognia, zimna i błyskawic;
  • barbarzyńca – przenosi aż 4 rodzaje broni jednocześnie. Jest to bardzo silna postać, która stawia na walkę bezpośrednią;
  • druid – postać występują w trzech formach: człowieka, wilkołaka i niedźwiedzia. Korzysta on z sił natury. Może więc władać piorunami lub atakować przeciwnika wiatrem;
  • łowca – postać hybrydowa, która równie dobrze radzi sobie w kontakcie bezpośrednim, jak i walce z dystansu.

Wypuszczony niedawno gameplay Diablo 4 pokazuje nam nie tylko wygląd wyżej wymienionych postaci. Przede wszystkim możemy zaobserwować ich przeróżne umiejętności.

Kiedy premiera nowego Diablo?

Niestety Blizzard nie podał jeszcze konkretnej daty premiery nowej wersji swojej kultowej gry. Wiemy na pewno, że nie będzie to rok 2022. Na ten fakt ma wpływ nie tylko utrudniona sytuacja związana z pandemią, lecz także wewnętrzne kłopoty studia Blizzard. Wychodzi na to, że na Diablo 4 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Oglądając jednak najnowszy gameplay nie trudno ulec przekonaniu, że twórcy gry są już na bardzo zaawansowanym etapie. Miejmy nadzieję, że pełna gra pojawi się już 2023 roku, gdyż prezentuje się naprawdę świetnie. Każdy fan Diablo nie może się już doczekać tej premiery. My również.