PlayStation 5

PlayStation 5 – nowe kolorowe obudowy

Najnowsze konsole japońskiej firmy Sony, czyli PlayStation 5 są dostępne na rynku już ponad rok. Oryginalna konsola ma obudowę koloru białego. Wielu fanów gier wideo narzekało na brak możliwości wyboru barwy obudowy. Od 2022 roku ta sytuacja ma ulec zmianie.

Kolorowe obudowy do PlayStation 5

Posiadacze najnowszej generacji konsoli od Sony mogli natknąć się już jakiś czas temu w internecie na oferty zakupu obudowy na swój sprzęt w innym kolorze niż biały. Te obudowy do PlayStation 5 nie były jednak oryginalne. Były to wyłącznie zamienniki. Japońska firma nie była zadowolona z tego faktu. W związku z tym prawnicy Sony skontaktowali się z firmą produkująca zamienniki w kolorze czarnym w celu zaprzestania sprzedaży. Jednak producent kolorowych obudów do PS5 po krótkiej przerwie w sprzedaży, wznowił działalność. To było dla Sony ciosem, gdyż kolorowe obudowy okazały się niszą na rynku gier wideo. Japończycy postanowili więc wypuścić na rynek swoje oryginalne obudowy do PlayStation 5 w różnych kolorach.

Kiedy będą dostępne kolorowe obudowy od Sony?

Jakiś czas temu świat gier wideo obiegła informacja, że Sony opatentowało kolorowe obudowy do swojej najnowszej konsoli. Mają one występować aż w pięciu wersjach. Są to kolejno:

  • Midnight Black – czarny,
  • Cosmic Red – czerwony,
  • Nova Pink – różowy,
  • Starlight Blue – niebieski,
  • Galactic Purple – fioletowy.

Obudowy PlayStation 5 mają być dostępne już w przyszłym roku. Firma Sony zapowiedziała już listę krajów, w których kolorowe konsole będą dostępne już w styczniu 2022. Niestety dla polskich fanów PS5 nie mamy dobrych wieści. Nasz kraj nie znalazł się jeszcze na tej liście. Będziemy jednak mogli kupić kolorową obudowę do PlayStation 5 w USA, Kanadzie, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Australii, Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Szwajcarii, Nowej Zelandii, Japonii, Chinach, Hongkongu, Singapurze, Malezji, Tajlandii, Indonezji, Wietnamie, Korei i Filipinach. Na początek dostępne będą kolory czarny i czerwony. Aczkolwiek już w pierwszej połowie 2022 roku będziemy mogli w tych krajach kupić obudowę do PS5 w pozostałych kolorach. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku Polska również trafi na listę krajów, w których będzie można dostać kolorową obudowę do PlayStation 5.