robot Optimus

Elon Musk – robot Optimus jeszcze w tym roku!

Szef Tesli i X-Space to współczesny wizjoner. Już w zeszłym roku Elon Musk mówił, że prowadzi prace nad humonoidalnym robotem. Według najnowszych doniesień robot Optimus, a raczej jego pierwszy prototyp, ma ukazać się jeszcze w 2022 roku. Jak będzie wyglądać? W jakie cechy Elon Musk ma zamiar go uzbroić?

Robot Optimus nie tylko zastąpi pracowników fabryk!

Na naszych oczach spełniają się wizję z filmów Science Fiction, gdzie roboty zastępują zwykłych ludzi w fabrykach. Najnowsze „dziecko” stwórcy Tesli ma bowiem powstać między innymi w takim celu. Wizjoner planuje nie tyle zastąpić, ile uzupełnić braki kadrowe w fabryce Tesli właśnie Tesla Botami. Mają one pomóc usprawnić produkcję samochodów. Dzięki nim kolejki po elektryczne auto zdecydowanie się skrócą oraz stanie się możliwa produkcja elektrycznych aut dla klientów masowych.

To jednak nie wszystkie umiejętności, jakie ma posiadać robot Optimus. Ma on być maszyną humonoidalną, czyli zostanie obdarzony wysoce rozwiniętą sztuczną inteligencją. Szef Space-X chce również, aby jego Boty były po prostu naszymi towarzyszami. Pragnie by sztuczna inteligencja Optimusa była na tyle rozwinięta, że mógłby on stać się przyjacielem człowieka.

Projekt Tesla Bot ważniejszy od wszystkich innych!

Elon Musk przyznał ostatnio, że prace nad humonoidalnym robotem są dla niego priorytetem. Ma zamiar poświęcić mu najwięcej czasu i pieniędzy. Jest to dość szokująca informacja, gdyż wszyscy myśleliśmy, że najważniejszy dla wizjonera jest system transportu kosmicznego o nazwie Starship, który ma umożliwić ludziom nie tylko lot na Marsa, lecz także kolonizację czerwonej planety.

Najpóźniej pod koniec 2022 roku Elon Musk chce pokazać światu pierwszego Optimusa. Ma on mieć około 172 cm wzrostu przy 56 kilogramach wagi. Poruszać będzie się na dwóch nogach, a maksymalna prędkość, jaką osiągnie to około 8km/h. Ponadto szef Tesli chce, żeby jego przypominające ludzi roboty nie były obdarzone nadludzką siłą.

Jeden komentarz w temacie “Elon Musk – robot Optimus jeszcze w tym roku!

  1. Ten człowiek ma nieskończoną wyobraźnie…czego nie dotknie to zamienia w „złoto”.

Comments are closed.