MIUI 13 – aktualizacja coraz bliżej.

MIUI 13 – aktualizacja coraz bliżej.

Xiaomi od wielu lat podbija corzz to większy rynek smartfonów i urządzeń mobilnych. Telefony tej marki cieszą się szczególną popularnością w Polsce – nic w tym dziwnego, balans względem jakość = cena został dosyć dobrze zachowany, stąd Xiaomi często góruje w rankingach sprzedaży smartfonów. Firma nieustannie skupia się na rozwoju i wdrażaniu niezbędnych poprawek do wszystkich urządzeń. Wielu użytkowników telefonów marki Xiaomi z całą pewnością ucieszy fakt, że już za niedługo do ich rąk trafi aktualizacja nakładki systemowej MIUI w wersji 13.

MIUI 13 – najważniejsze zmiany.

Najnowsza nakładka systemu mobilnego MIUI 13 bazującego na Androidzie w wersji 12 zawiera szereg nowych funkcji i zmian.

  • Smart Balance, nowa funkcja, dzięki której użytkownicy będą w stanie wydłużyć czas działania swoich urządzeń o około 10%.
  • Focused Algorithms – usprawnienie w kwestii zarządzania RAM’em urządzenia mobilnego. Funkcja ta wprowadza pewne usprawnienia w dotychczasowym sposobie analizowania i wykorzystywania zasobów urządzenia przez uruchomione aplikacje.
  • Liquid Storage – funkcja ta w znacznym stopniu usprawnia proces odczytywania i zapisywania plików w telefonie. W praktyce oznacza więc to, że smartfony Xiaomi zachowają szybkość i płynność działania nawet po wielu miesiącach użytkowania.

Xiaomi w najnowszej aktualizacji wprowadza również liczne zmiany estetyczne i ułatwienia użytkowania. W MIUI 13 pojawi się między innymi Pasek boczny, który umożliwia natychmiastowy dostęp do wybranych aplikacji.

Które modele otrzymają aktualizację do MIUI 13?

Producent na ten moment udostępnił listę 18 modeli smartfonów, które w 2022 roku otrzymają aktualizację do najnowszej wersji MIUI 13. W pierwszej kolejności możliwość aktualizacji do MIUI 13 będzie możliwa na urządzeniach z serii Xiaomi Mi 11 – w tym wersji podstawowej, Pro oraz Ultra. Aktualizacje otrzyma również Xiaomi Mi Pad w wersji 5.