Jodła koreańska – jeden z najpiękniejszych iglaków w Twoim ogrodzie

Osoby, które posiadają za domem własne działki, bardzo często zaczynają uprawę różnych roślin.

Dla niektórych jest to forma hobby, a dla innej grupy forma zaoszczędzenia pieniędzy na przyszłych zakupach, przykładowo warzywnych. Jednym z najciekawszych iglaków, jakie istnieją, jest jodła koreańska, którą warto posadzić w swoim małym ogródku.

Jodła koreańska – dlaczego warto?

Jest to roślina niezwykle cenna, ponieważ nie tylko ma perfekcyjne walory estetyczne, ale także zdobi ogród przez cały rok. Jej uprawa nie należy do najłatwiejszych, jednak, kiedy już dojdziesz do perfekcji, będziesz z siebie i swojej rośliny z pewnością bardzo dumny. Jodła koreańska jest także gatunkiem drzewa iglastego, które pasować będzie prawie do każdego typu ogrodu, szczególnie oczywiście do ogrodu orientalnego.

Jodła koreańska – wymagania

  • Stanowisko – powinna ona rosnąć w miejscu słonecznych lub lekko zacienionym. Jodła tego gatunku lubi miejsca, w których wilgotność podłoża jest wysoka, warto ją posadzić przykładowo w pobliżu oczka wodnego. Zapamiętaj – odmiany o żółtych igłach nie należy sadzić w miejscu bezpośredniego padania słońca, grozić to może poparzeniem igieł.
  • Podłoże – powinno być ono przede wszystkim żyzne, piaszczysto-gliniaste, jednak o umiarkowanej wilgotności, a także lekko kwaśnym odczynie pH.
  • Odporność na przymrozki – problemem dla tego gatunku mogą być przymrozki wiosenne.
  • Cięcie – regularne cięcie nie jest wymagane.

Jodła koreańska – uprawa

Przed posadzeniem sadzonki należy teren dobrze oczyścić, w dołkach, do których umieszczać będziemy sadzonki można umieścić nieco kompostu. Jodłę koreańską najlepiej sadzić w okresie jesienno-wiosennym. Gatunek ten należy również ściółkować, ograniczy to wyparowywanie wody z gleby.

Podstawowym zabiegiem jest oczywiście podlewanie – podczas pogody bezdeszczowej i raz na jakiś czas zimą. Jodłę koreańską należy chronić również przed szkodnikami, może być ona atakowana przez przędziorki i mszyce. Najgroźniejszą chorobą, która występuje u tego gatunku, jest fytoftoroza. Należy więc regularnie przeglądać pędy rośliny, a jeśli będą one w niepokojącym stanie, zastosować odpowiedni środek ochronny.

Więcej artykułów o uprawie roślin przeczytasz w portalu https://magiaogrodow.pl/.