Nauka rysunku – profesjonalne podejście i zajęcia również online

Zbliża się nowy rok, a wraz z nim mnóstwo mniej lub bardziej przemyślanych postanowień. Jednym z nich może się stać nauka rysunku. Coś, co zawsze odkładamy na później, mimo że wcale nie wymaga tak wiele wysiłku. Dowiedz się, jak korzystać z darmowych lekcji rysunku online.

Właściwe podejście – szkoła rysunku

Wydaje Ci się, że masz talent plastyczny, ale nie masz odwagi spróbować? Według nas talent nie istnieje, a każdy może się nauczyć rysować. Same zdolności nie wystarczają nawet największym twórcom – po co by im przecież były zajęcia na wydziałach Akademii Sztuk Pięknych albo Architektury? Tylko cierpliwa praca oraz chęć rozwoju będą pchać Twoje rysunki na wyższe poziomy.

Tak więc talent to mit, łatwa wymówka, bo w przypadku braku talentu łatwo wymigać się od wszelkich prób działania. Istnieją jednak predyspozycje, które poznasz jedynie podczas nauki rysunku. Ktoś może lepiej operować kolorem, zaś druga osoba nie ma problemu w przedstawianiu przestrzeni. Warto poznać swoje predyspozycje, najszybciej zaś dostrzeże je doświadczony instruktor.

rysunek architektoniczny

Co na Ciebie czeka? Kurs rysunku w 20 krokach

Cały kurs rysowania jest nie tylko darmowy, ale i odpowiednio podzielony na lekcje stawiające coraz większe wyzwania. Co poznasz podczas kursu rysunku? Pierwsze lekcje rysunku zaczynają się od kreślenia drzew liściastych, które nieraz są zmorą początkujących rysowników. Całkiem jednak niesłusznie – drzewa to przyjemny obiekt twórczego rysunku, ponieważ nie muszą być zachowane dokładne proporcje. To wcale nie tak trudne, jak się wydaje.

Naukę rysunku możesz kontynuować stale, lub wrócić do poszczególnych lekcji w zgodzie z własnym nastrojem. Lekcja 2. i 3. dotyczą rysowania cienkopisem, czyli techniki operującej mocnym kontrastem. To nieco trudniejsza od ołówka metoda, ponieważ nie da się błędów zamazać. W czasie kursu rysunku poznasz również perspektywę jednozbiegową, dwuzbiegową, rysowanie ludzkiej anatomii i brył geometrycznych, perspektywy i martwej natury.

Nauka rysowania – jak do niej podejść?

W naszej szkole rysunku w gruncie rzeczy najbardziej liczy się podejście początkującego rysownika. Przede wszystkim wygospodaruj stały czas na naukę – dzięki temu zauważysz stałe postępy. Jeśli szukasz kursu, który da Ci szybkie i wysoce zauważalne efekty, wybierz opcję nauki stacjonarnej. Zajęcia odbywają się zawsze pod opieką mentora, który skoryguje Twoje błędy. Kursy rysunku można także potraktować jako przygotowanie do egzaminów wstępnych na ASP lub Wydział Architektury. Najważniejsza jest ciężka praca, dlatego w naszej szkole rysunku hołdujemy przede wszystkim zasadzie WUS – czyli Wytrwałość Upór Samodyscyplina. Prowadzimy zajęcia w oparciu o ćwierć wieku obserwacji, co pozwala nauczać kolejne pokolenia przyszłych artystów, architektów i hobbystów.

Nauka rysunku – jak tworzyć portety?

Już wiesz jak zacząć naukę rysunku. W trakcie kursu nauczysz się odpowiednio operować perspektywą i proporcjami. Dobrą szkołą jest w takim wypadku lekcja rysowania portretów. W przypadku portretowania najważniejsze jest poznanie zasad proporcji. Pozwala to uzyskać prawdziwy zarys twarzy, nie zaś karykaturalne, niesymetryczne odbicie, które zwykle powstaje przy pierwszych próbach. Pod okiem profesjonalnej artystki z naszej szkoły rysunku popracujesz nad konstrukcją portetu, detalami i kontrastem. Poznasz reguły rządzące portretowaniem ludzi – ile powinna wynosić odległość między oczami, gdzie umieścić kąciki ust oraz jak jest wysokość żuchwy. Jeśli zastanawiasz się, jak nauczyć się rysować portety, wykorzystaj lekcje online.

kurs rysunku dla dzieci i młodzieży

Kompleksowe przygotowanie na uczelnie artystyczne

Bez względu na to, na jakim poziomie zaawansowania jesteś, możesz rozwijać i sprawdzać swoje umiejętności plastyczne. Na kurs rysunku i malarstwa często decydują się przyszli absolwenci ASP lub wydziałów architektury na politechnikach w całej Polsce. W naszej pracowni poznasz w praktyce główne zasady, jakimi rządzi się rysunek architektoniczny. Nasza szkoła rysunku przygotuje Cię nie tylko do egzaminu na wymarzone studia, ale pomoże Ci poznać tajniki proporcji, perspektywy i precyzji. To one towarzyszą każdemu studentowi architektury podczas wszystkich zajęć i w późniejszej pracy. Kończąc kurs na architekturę wiele osób dostało się na wybrane studia, m.in. na wydział architektury Politechniki Warszawskiej.

By dostać się na Akademię Sztuk Pięknych, trzeba pokonać sporą konkurencję. Sam rysunek ołówkiem, nawet regularnie ćwiczony w domu, może nie wystarczyć. Warto zapisać się na profesjonalny kurs rysunku, w trakcie którego poznasz zasady niezbędne na studiach. Darmowe zajęcia online prowadzone są przez specjalistów w danej dziedzinie – od pracy perspektywą, po portrety, martwą naturę i akty. Możemy Ci dopomóc spełnić swoje marzenia – jednak od Ciebie zależy, czy wykażesz się wytrwałościa i ciężką pracą.

Idzie nowe – zapisz się do szkoły rysunku

Zbliża się czas na wypełnienie obietnic noworocznych. Można dać sobie szansę, wybierając na przykład kurs rysunku w ferie zimowe. Rysuj od poniedziałku do piątku, podczas ferii w województwie mazowieckim. Odkryj w sobie ukryty potencjał.