Broń bez pozwolenia – czy to możliwe?

Nauka strzelania to dyscyplina sportowa, która od wielu lat obecna jest na świecie. Nawet w Polsce. Jednak na przeciągu kilku ostatnich miesięcy zauważa się spore zainteresowanie tematyką. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę prowadzone działania wojenne. To dlatego wiele osób myśli również o tym, aby na własność zakupić broń. Czy w Polsce możliwe jest nabycie broni bez pozwolenia? Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu.

Na co nie potrzeba specjalnych pozwoleń?

Sklep z bronią jest miejscem, gdzie ma się do czynienia z ogromnym asortymentem. Która z tych broni może zostać zakupiona tylko przy użyciu dowodu osobistego (nie ma mowy, aby broń została zakupiona przez osobę niepełnoletnią)? Na tej liście znaleźć można:

  • broń pneumatyczną – czyli tak zwane wiatrówki, których moc nie przekracza 17J. Polskie prawo uważa, że tego typu broń pneumatyczna o określonej mocy, nie jest w ogóle bronią. Jeżeli ktoś jednak bierze pod uwagę zakup mocniejszej wiatrówki, będzie musiał dokonać jej rejestracji. Co jest jednak ważne to fakt, że do rejestracji potrzebne są psychotesty i zaświadczenie lekarskie. Nie ma mowy o tym, aby taką broń zarejestrować, jeżeli nie posiada się takich zezwoleń.
  • broń palna, inaczej czarnoprochowa – broń, która została wyprodukowana przed rokiem 1885 bądź współcześnie produkowane repliki takich konstrukcji nie wymagają specjalnego pozwolenia. Przykładowo można tutaj wymienić rewolwer, pistolet, karabin lub strzelbę. Aczkolwiek, jeżeli chodzi o strzelbę, to należy dodać, że chodzi o te modele, które są ładowane odprzodowo, amunicją rozdzielnego ładowania. W przypadku broni czarnoprochowej trzeba jednak postarać się o wydanie Europejskiej Karty Broni Palnej. Po to, aby móc swobodnie kupować proch.

Nie można jednak zapomnieć o tym, aby do użytkowania broni bez pozwolenia, podchodzić z odpowiednią rozwagą. Tzn. w taki sposób, aby nikomu nie wyrządzić żadnej krzywdy. Każde sztuki broni muszą zostać w odpowiedni sposób zabezpieczone przed dziećmi.

Gdzie kupić broń?

Osoby, które są zainteresowane takim zakupem, mogą odwiedzić stronę http://bron-sklep.pl/. Jest to sklep, który oferuje dostęp do szerokiego asortymentu katalogowego. Otrzymać tam można m.in. broń długą, broń krótka, broń gładkolufową. Nie brakuje tutaj również broni myśliwskiej dla prawdziwych pasjonatów. Sklep zapewnia również różnego rodzaju akcesoria, jakie przydadzą się wszystkim pasjonatom strzelectwa. Z ich strony zawsze można liczyć na fachową obsługę, jak również na szybką dostawę.