Oppo – premiera składanego smartfona jeszcze w 2021 roku!

Chińska firma produkująca elektronikę nie pozostaje w tyle za konkurencją. Oppo jeszcze w tym roku pokaże nam swój pierwszy model smartfona ze składanym ekranem. Czy Samsung ma się czego obawiać? Jest to bardzo prawdopodobne!

Składany smartfon Oppo Peacock – specyfikacja urządzenia

Marka Oppo nad swoim składanym smartfonem pracuje już od jakiegoś czasu, jednak nie wiedzieliśmy o nim zbyt wiele. Od jakiegoś czasu mamy o nim coraz więcej informacji. Przede wszystkim ma on posiadać 8-calowy wewnętrzny ekran z matrycą OLED i technologią LTPO.

Mamy także informację o procesorze, w jaki ma być wyposażony pierwszy składany smartfon Oppo. Jest to Qualcomm Snapdragon 888. W związku z tym możemy się spodziewać wysokiej wydajności nowego smartfona Oppo. Ponadto ten procesor zapewni nam obsługę zarówno sieci 5G, jak i WiFi6.

Na uwagę zasługuje także jego aparat o rozdzielczości 50 Mpix z sensorem Sony IMX766. Jego przednia kamera będzie miała 32 Mpix, więc też całkiem sporo.

Ważną informacją jest również to, że Oppo Peacock ma pracować na 12 wersji Androida z nakładką ColorOS 12, a jego pamięć ma sięgać 12 GB RAM.

Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione parametry, nie trudno odnieść wrażenie, że Oppo tworząc swój pierwszy składany smartfon, inspirował się modelem Huawei Mate X2.

Składany smartfon Oppo – kiedy premiera?

Pierwsze przecieki mówiły, że składany smartfon Oppo będzie miał swoją premierę na początku 2022 roku. Dzisiaj wiemy już, że Oppo Peacock będzie miał swoją oficjalną premierę jeszcze w grudniu 2021 roku, a jego sprzedaż planowana jest na kolejny rok.

To jednak nie wszystko. Samsung, Huawei i inne firmy wypuszczające na rynek składane smartfony powinny mieć się na baczności. Oppo bowiem pracuje już nad kolejnym modelem ze składanym ekranem. Nosi on kodową nazwę Butterfly. Jeszcze nie wiadomo, kiedy to urządzenia ujrzy światło dzienne. Możemy się jednak spodziewać, że będzie to nie później niż w przyszłym roku.