gamer

Gamer – jak zostać zawodowym graczem?

Pasjonujesz się grami komputerowymi? Nie wyobrażasz sobie dnia bez odpalenia konsoli lub komputera gamingowego? Zastanawiałeś się kiedyś, czy i ile można zarobić na graniu w gry? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, masz zadatki na profesjonalnego gracza. Z poniższego tekstu dowiesz się, kim jest gamer oraz jak zostać zawodowym gamerem?

Kto to jest gamer?

Gamer lub po polsku gracz to każda osoba grająca w gry. Jeśli więc po szkole, czy pracy relaksujesz się przed komputerem lub konsolą, możesz nazywać się gamerem. Tak samo zresztą, jak około 2,5 mld ludzi na świecie. Jednak wśród wszystkich graczy na świecie istnieją osoby, które zarabiają i to nie małe pieniądze waśnie dzięki graniu w gry komputerowe. Te osoby to zawodowi gamerzy.

Co będzie Ci potrzebne?

W dzisiejszym świecie bardzo łatwo można zostać zawodowym gamerem. Tak naprawdę najważniejsze są umiejętności oraz dobre wyposażenie. Dlatego na początek musisz zainwestować w odpowiedni sprzęt. Umożliwi Ci on rywalizację z najlepszymi graczami bez problemów technicznych. Oprócz laptopa z dobrymi parametrami będziesz potrzebować także gamingowej klawiatury, słuchawek, myszki i podkładki pod nią.

Sprzęt to jednak nie wszystko. Prawidłowo dobrane meble także są bardzo ważne. Przed komputerem, jako gamer będziesz bowiem spędzał wiele godzin, więc musi Ci być wygodnie. Zaopatrz się w szerokie biurko (fajnie jakby miało regulację wysokości) oraz specjalny i indywidualnie dopasowany fotel.

Jak zostać gamerem?

Przede wszystkim drużyna. Każdy zawodowy gracz posiada swój team. W przypadku, gdy jesteś na samym początku swojej zawodowej kariery gamera, znajdź innych graczy, z którymi rozpoczniesz treningi. Im częściej będziecie trenować, tym lepiej. Zbudujecie w ten sposób zgranie oraz podniesiecie swoje umiejętności. Kiedy będziecie czuli się już na siłach, zapiszcie się do amatorskiej ligi ESL. Pozwoli wam to na rywalizację z innymi profesjonalnymi graczami oraz analizę własnej gry i błędów. Zdarza się, że już na tym etapie pojawiają się sponsorzy, którzy wesprą finansowo wasz team. Po jakimś czasie możecie spróbować swoich umiejętności w turniejach lanowych. Dają one szanse na zdobycie nagród rzeczowych i pieniężnych.

Pamiętaj! Żeby zostać zawodowym graczem, musisz być zmotywowany i cierpliwy. Każdy profesjonalny gamer cechuje się także uporem, opanowaniem i pokorą. Życzymy Ci powodzenia.