Las Vegas tunele Elona Muska

Powstaną olbrzymie tunele Elona Muska pod Las Vegas!

Firma The Boring Company dostała zgodę od Hrabstwa Clark na wydrążenie ogromnych tuneli pod powierzchnią Las Vegas! Jak długość będą miały tunele Elona Muska? Ilu pasażerów będą w stanie przewieźć?

Tunele Elona Muska pod Las Vegas

W zeszłym roku jedna z firm należących do Muska uruchomiła dwa pierwsze tunele Vegas Loop. Dzięki nim możemy pokonać odcinek o długości 0.8 mili, czyli 1,3 km. Nie jest to dużo, aczkolwiek te dwa tunele Elona Muska są przyszłością komunikacji w najbardziej zaludnionym mieście w stanie Nevada. Powierzchnia miasta hazardu i luksusu, czyli Las Vegas to 352 km 2, a liczba ludności zamieszkującej tam wynosi prawie 635 tysięcy. Ponadto Las Vegas jest jednym najczęściej odwiedzanych przez turystów miast w hrabstwie Clark. W związku z tymi dwom wyżej wymienionymi czynnikami tworzą się tam ogromne korki. Podziemne tunele Tesli mają rozładować ruch na drogach.

Jak długie będą tunele pod Las Vegas?

Pod miastem hazardu ma powstać cała sieć tuneli. Ich łączna długość ma wynosić około 47 kilometrów. Pod ziemią Las Vegas powstanie także aż 51 stacji. Będą one łączyły poszczególne odcinki i dzięki nim będzie można dojechać Teslą w różne zakątki miasta. Władze hrabstwa Clark szacują, że tunele Elona Muska pozwolą na transport nawet 57 tysięcy pasażerów w godzinę. Zdecydowanie ułatwi to podróżowanie po metropolii, jaką bez wątpienia jest Las Vegas.

Nam pozostaje pogratulować wizjonerowi Elonowi Muskowi. Już jakiś czas temu bowiem zaprezentował on światu swoją wizję miast z podziemnymi tunelami. Wygląda na to, że marzenie współzałożyciela PayPala spełnia się na naszych oczach.

O innych wizjach trzeciego najbogatszego człowieka na świecie możemy przeczytać tutaj.

Jeden komentarz w temacie “Powstaną olbrzymie tunele Elona Muska pod Las Vegas!

  1. A co z tunelem w Los Angeles? Został już ukończony? Idzie się pogubić we wszystkich projektach Elona.

Comments are closed.