Rolnik odkrył posąg sprzed 4,5 tysiąca lat!

W Strefie Gazy leżącej na wybrzeżu Morza Śródziemnego znaleziony został posąg sprzed 4500 lat, który przedstawia boginię wojny oraz miłości. Odkrycia tego dokonał okoliczny rolnik, według palestyńskich archeologów jest to nie tylko interesujące, lecz także niezwykle istotne odkrycie.

Informacje o posągu.

Posąg ten odnaleziony został przez rolnika, który w danym czasie dokonywał standardowych i codziennych prac na polu. Rzeźba mierzy sobie 22 cm wysokości i, jak na swój wiek, zachowała się w niezwykle dobrym stanie. Posąg przedstawia twarz kobiety, której głowę oplata wąż na wzór swoistej korony – jest to oczywiście bogini wojny oraz miłości.

Odkrycie potwierdza ważne znaczenie regionu.

Odnalezienie posągu bogini na obszarze Strefy Gazy pozwala snuć przypuszczenia, że w przeszłości był to niezwykle ważny obszar dla wielu tamtejszych cywilizacji, który mógł stanowić część któregoś z większych szlaków handlowych. Mając na uwadze trwający obecny konflikt zbrojny między Palestyną a Izraelem, oraz fakt, że wiele zabytków zostało zniszczonych w wyniku działań wojennych – tego rodzaju odkrycie jest niezwykle istotne dla archeologów i badaczy.