Starlink niepokonany w starciu z rosyjskimi hakerami!

Starlink to technologia kosmicznego, satelitarnego internetu, należąca do firmy SpaceX, której właścicielem jest Elon Musk. Niespełna kilka dni po rosyjskiej inwazji na niezależne terytorium Ukrainy, część tamtejszych polityków zaapelowała do Elona Muska, prosząc o dostarczenie na Ukrainę zestawów Starlink, które umożliwiłyby Ukraińskim cywilom i wojsku komunikowanie się między sobą, a przy tym zapewnienie dostępu do rzetelnych i wiarygodnych informacji. Miliarder zaskoczył niemal wszystkich, gdyż natychmiast odniósł się do tej wypowiedzi, zapewniając, że gotów jest nieodpłatnie przesłać stacje Starlinka na Ukrainę.

Atak rosyjskich hakerów na technologię Starlinka.

Obecnie niemal całe terytorium Ukrainy jest w całkowitym zasięgu kosmicznego internetu Starlinka. Nie spodobało się to z oczywistych względom władzom rosyjskim, które, najpewniej, zleciły przeprowadzenie ataku hakerskiego na technologię Starlinka. Efektem tego było praktycznie całkowite jej zagłuszenie w wielu regionach Ukrainy. Elon Musk postanowił jednak nie być biernym, toteż zlecił swoim programistom stworzenie tarczy obronnej, uniemożliwiającej wykonywanie podobnych działań hakerskich w przyszłości.

Tarcza obronna Elona Muska.

Stworzona przez programistów SpaceX tarcza obronna, mająca na celu odeprzeć atak rosyjskich hakerów okazała się niezwykle skuteczna. Na krótko po jej wdrożeniu, systemy Starlink na Ukrainie powróciły do całkowitego działania. Nowy system chroniący przed cyberatakami zachwycił nawet Departament Obrony USA, być może w przyszłości spodziewać możemy się ścisłej współpracy rządu USA z Elonem Muskiem.