Kosmiczny sygnał ujawniający położenie ziemi

 

Ludzkość od dekad wysyła w kosmos różnego rodzaju sygnały i wszystko, co jest związane z naszą cywilizacją w nadziei, że sygnały te dotrą do potencjalnych, obcych cywilizacji i zostaną przez nie odczytane. Wszystko, jak dotąd, bez jakichkolwiek skutków – naukowcy jednak nie poddają się w swoich próbach skontaktowania się z obcymi cywilizacjami, dlatego opracowali nowy i ulepszony format wiadomości, który – przypuszczalnie – będzie w stanie dotrzeć w dalsze zakątki kosmosu.

Osamotnieni, czy pozostawieni w ukryciu.

Pytanie dotyczącego tego, czy nasza cywilizacja jest jedyną w całym wszechświecie, od dekad zadręcza naukowców. Powołując się na statystkę i czystą matematykę, prawdopodobieństwo istnienia cywilizacji o zbliżonym poziomie technologicznym do ludzkiego jest więcej, niż prawdopodobne. Od dekad ludzkość wysyła w kosmos wszystko, co z nią związane – od osiągnięć technologicznych, historii planety. Wszystkie te próby kontaktu pozostają bez jakiejkolwiek odpowiedzi, naukowcy jednak nie zamierzają się poddawać. Opracowany został nowy format, który jest de facto rozszerzeniem sygnału Arecibo.

Wiadomość Arecibo.

Była to wiadomość radiowa nadana w 1974 roku i skierowana do potencjalnie istniejących cywilizacji pozaziemskich. Wiadomość ta zawierała informacje dotyczące schematu układu słonecznego, DNA, liczb atomowych czy też wizualnego przedstawienia sylwetki człowieka. BITG to opracowana przez naukowców rozszerzona wersja wiadomości Arecibo zawierająca większą ilość danych o cywilizacji ludzkiej. Na ten moment nie wiadomo jednak, czy i kiedy naukowcy zdecydują się nadać wiadomość w rozszerzonym formacie BITG.