Sztuczna inteligencja, która projektuje broń chemiczną!

Sztuczna inteligencja towarzyszy nam niemal nieustannie, na przykład podczas przeglądania internetu, kiedy to różnego rodzaju algorytmu śledzą naszą aktywność i dopasowują stworzone pod naszym kątem treści czy reklamy. Pracę nad rozwijaniem sztucznej inteligencji trwają cały czas, a ich owocem jest ostatnio stworzenie SI, która była w stanie zaprojektować nowe rodzaje broni chemicznej.

Zaskakujący efekt eksperymentu.

System sztucznej inteligencji, nad którym pracowali naukowcy, do tej pory wykorzystywany był tylko i wyłącznie w celach wyszukiwania coraz to nowszych i skuteczniejszych leków. Badacze wprowadzili do systemu pewne zmiany, a sztuczna inteligencja zaczęła identyfikować różnego rodzaju toksyny i związki, które są potencjalnie niebezpieczne dla człowieka. Wyniki tego eksperymentu z całą pewnością zaskoczyły samych badaczy, ponieważ SI było w stanie zaprojektować i zidentyfikować zupełnie nowe rodzaje broni chemicznej. Ponad 40 tysięcy nowych rodzajów. Zaprojektowane przez SI nowe rodzaje broni chemicznych okazały się być na tyle niebezpieczne, że sami naukowcy postanowili nie publikować niektórych wyników swojego eksperymentu.

Naukowcy ostrzegają.

Wszystko to było jedynie swego rodzaju eksperymentem oraz przestrogą. Naukowcy chcieli przede wszystkim ukazać, że sztuczna inteligencja może nieść za sobą także ogromne niebezpieczeństwo dla ludzkości. Wyniki tych badań zostały przedstawione na organizowanej co dwa lata konferencji Convergence.