Zdumiewające odkrycie Polskich archeologów w Egipcie!

Polscy archeolodzy pracujący w Sakkarze w pobliżu najstarszej piramidy świata odkryli grób wysokiego rangą urzędnika, który najprawdopodobniej miał dostęp do najbardziej strzeżonych dokumentów faraona. Grób tego urzędnika pochodzi sprzed ponad 4 tysięcy lat, a więc z czasów panowania faraonów z VI dynastii.

Odkrycie grobu.

Grobowiec wysokiego rangą urzędnika znajduję się w bliskim położeniu najstarszej piramidy w Egipcie – piramidy Dżesera. Teren, na którym odkryto grób, nazywany jest Suchą Fosą, jest to ręcznie wykonany rów, który otaczał wyżej wspomnianą piramidę. Archeolodzy nie dotarli jeszcze do właściwego pomieszczenia, w którym to znajduje się ciało urzędnika. Dotychczas zlokalizowana została kaplica, na której to znajdują się hieroglify, dzięki którym możliwe było poznanie tożsamości urzędnika, jak i przypuszczalne określenie pełnionej przez niego funkcji.

Informacje dotyczące urzędnika.

Pochowany w odkrytym grobie urzędnik najprawdopodobniej pracował w królewskiej kancelarii, przypuszcza się również, że posiadał on dostęp do tajnych dokumentów. Z widocznych inskrypcji i hieroglifów dowiedziano się również, że pełnił on funkcję inspektora królewskiej posiadłości.